eng

На головну

НОВИНИ

новини

Чому дошкільна освіта важлива навіть у лікарняних стінах

Чому дошкільна освіта важлива навіть у лікарняних стінах

13.02.2024

У 2023 році заняття у Школі Супергероїв відвідали понад 2000 дошкільнят

У 2023 році за ініціативи державної установи Школа Супергероїв у законодавство внесли зміни, що дозволили надавати освітні послуги найменшим пацієнтам лікарень. Відтак, тільки за 2023 рік заняття в освітніх осередках Школи Супергероїв відвідали понад дві тисячі дошкільнят.

«З прийняттям змін у нас зʼявилася можливість розширити вікову категорію дітей та працювати з дошкільнятами, брати на роботу вихователів та їх асистентів. Ми вивчали програми розвитку і виховання дошкільнят, апробували їх, збирали навчально-методичну раду. Сьогодні працює вже 11 вихователів та 8 їх асистентів», — розповідає засновниця Школи Супергероїв та заступниця міністра освіти і науки Євгенія Смірнова.

Чому це важливо і для дітей, і для батьків читайте у нашому матеріалі.

Освіта в лікарнях підтримує жагу до життя. Для дитини це частина пізнання світу і розуміння, що життя продовжується.

Підтримка батьків у важкі моменти: навчання в лікарнях допомагає батькам розвантажити власний час, прийняти та усвідомити діагноз важкохворої дитини, надаючи їм необхідні ресурси для подолання емоційних викликів.

Покращення психологічного стану: фокус на психологічному стані учнів та їхніх батьків, допомагає долати травматичні ситуації та відновлювати психічне здоровʼя. З повномасштабним вторгненням підтримка психологами дітей всіх вікових категорій стала невід’ємною складовою освітнього процесу, а надто, коли йдеться про навчання при лікарнях. Разом з учнями у Школі супергероїв наразі працюють 10 психологів.

Створення оптимального середовища для розвитку та виховання дітей: навчання дошкільнят відбувається за спеціальною програмою, яка розроблена відповідно до віку та останніх потреб дошкільнят. З карапузами займаються вихователі та асистенти з профільною освітою та досвідом роботи саме з найменшими учнями. А значить процес навчання та розвитку є більш точним та якісним.

Всього за минулий рік кількість учнів склала понад 10 тисяч, а з них понад 20% — дошкільнята, що говорить про актуальність напрямку. З початком повномасштабного вторгнення виокремилися і ще один спеціальний напрямок — психологічної допомоги. Працюють з психологічним станом учнів та їх батьків, а також педагогічного колективу. Зараз в Школі супергероїв знаходяться діти, котрі постраждали від війни: після обстрілів, з вогнепальними пораненнями та опіками. Наші психологи та вихователі проводять колосальну роботу, щоб допомогти дітям заново відкритись світу. Тому робота персоналу є надзвичайно важкою та мультидисциплінарною.

Головна сторінка Діяльність Для вчителів Для лікарень Партнерам Уся команда

ua🇺🇦

en🇬🇧

z