eng

На головну

НОВИНИ

новини

“Школа Супергероїв” набуває статусу державної установи

“Школа Супергероїв” набуває статусу державної установи

01.11.2021

28 жовтня 2021 року було ухвалено рішення Уряду про створення Державної установи «Школа супергероїв». З цією метою було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про забезпечення організації надання освітніх послуг дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога».

Згідно документу з 1 січня 2022 було утворено Державну установу «Школа супергероїв» з віднесенням її до сфери управління Міністерства освіти і науки України. Цим же рішенням було затверджено статут Державної установи та порядок надання освітніх послуг, інші важливі установчі документи Школи.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму коментарі зазначив, що створена державна установа дозволить забезпечити безперервність здобуття відповідної освіти та розвиток дітей незалежно від стану їхнього здоров’я. Також він підкреслив, що вдячний кожному волонтеру та ГО «Small Heart with Art», а також телеканалу 1+1 та проєкту «Право на освіту», які не один рік підтримували дітей у лікарнях та забезпечували їм можливість отримувати знання.

Для команди Школи супергероїв, яка працювала як громадська ініціатива, та для її засновниці Євгенії Смірнової прийняте рішення Уряду – це водночас радісна подія і плід важкої праці, щоденних зусиль, наполегливості та терпіння, подолання перешкод та віри у те, що мети буде досягнуто.Перші кроки до запровадження якісних змін у системі освіти для дітей, що перебувають на тривалому лікуванні, були зроблені ще у 2016 році. Були проведені перші уроки у ВІЛ-відділенні Київської лікарні «Охматдит». Згодом у 2017 році було відкрито навчальний клас в цьому ж відділенні.Швидко стало зрозуміло, що подібних класів та занять потребують діти і в інших відділеннях. Тому вже у 2018 році відкрилась Школа супергероїв в корпусі інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій. Лікарня виділила приміщення для навчального класу, а ремонтні роботи провели за рахунок спонсорів.

Але на цьому команда не зупинилась і у 2019 році Школа супергероїв презентувала соціальну франшизу, яка дозволить створити мережу Шкіл у всіх регіонах України, а це дасть можливість забезпечити доступом до освіти понад 30 тисяч дітей, які постійно перебувають у лікарнях і не мають можливості відвідувати школу за місцем проживання. На сьогоднішній день Школа супергероїв працює у лікарнях Житомира, Дніпра, Хмельницького та Херсона.Нещодавно командою Школи та колегами-однодумцями було організовано та проведено Pro Bono Hackathon – захід, де обговорювались проблеми та шляхи вирішення питань взаємодії лікарняної школи та школи за місцем прописки дитини.

Шлях команди Школи супергероїв від волонтерської допомоги до державної установи був нелегким, насиченим, але результативним. Цей шлях був би неможливим без допомоги наших партнерів, спонсорів, вчителів та волонтерів. Окрема вдячність хрещеній мамі Школи супергероїв Наталії Мосейчук за підтримку та віру в результат.

Головна сторінка Діяльність Для вчителів Для лікарень Партнерам Уся команда

ua🇺🇦

en🇬🇧