eng

На головну

НОВИНИ

новини

Каністерапія для супергероїв з незвичайним «лікарем» Байсом

Олена Зеленська завітала до супергероїв у Боярці

20.10.2023

«Лікарю, дайте лапу!» — вигукували супергерої, щоб познайомитися ближче з надзвичайним лікарем-терапевтом на ім’я Байс. Американський пітбультер’єр завітав до Школи Супергероїв при Київській обласній дитячій лікарні задля особливого практичного заняття з маленькими пацієнтами — каністерапії.

Кажуть, людина та собака почали співіснувати понад 40 тисяч років тому! Але тільки у XX столітті в США спеціалісти зрозуміли, що собака може бути для людини не тільки найкращим другом, але й лікарем. Так виникла каністерапія — процес лікування й реабілітації з допомогою спеціально навчених собак.
Про каністерапію тепер знають і наші супергерої. Оксана Слєпова, психологиня Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації, та Дарина Кокозей, кінологиня, власниця клубу Empire Dog і пітбуля Байса, організували для наших карапузів незвичайне практичне заняття з лікувальної кінології.
Для супергероїв немає нічого незвичайного в тому, щоб бачити лікарів. Але чотирилапого терапевта маленькі пацієнти Київської обласної дитячої лікарні побачили вперше. Та не тільки побачили, а відчули його вміння дійсно «лікувати»: заспокоювати й знімати напруження, долати страх і самотність.

Для карапузів каністерапія стала способом і психічної, і фізичної реабілітації. На практичному занятті кожна дитина мала змогу відчути себе кінологом, дати Байсу команду, просто обійняти й потримати «лікаря» за лапу. З одного боку така взаємодія із собакою мобілізує рухові функції дитини, сприяє її уважності та концентрації, а з іншого — дає відчуття радості та спокою. А це все те, що неабияк сприяє скорішому одужанню.
Ще каністерапія — це чудовий спосіб подолати свій страх перед собаками або ж здійснити свою мрію мати чотирилапого улюбленця.
Невідомо, скільки таких сеансів потрібно, щоб допомогти поліпшити психофізичне здоров’я дитини. Але собача любов і щирість, безсумнівно, творять дива!

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Школа Супергероїв (@superheroes.school)

Головна сторінка Діяльність Для вчителів Для лікарень Партнерам Уся команда

ua🇺🇦

en🇬🇧