eng

На головну

НОВИНИ

новини

Педагоги «Школи cупергероїв» взяли участь у конгресі «Діти та війна»

Педагоги «Школи cупергероїв» взяли участь у конгресі «Діти та війна»

27.01.2023

26 січня у Києві відбувся міжнародний конгрес “Діти та війна. Сучасні виклики психологічної допомоги та реабілітації в період воєнного часу”. У заході взяли участь провідні психологи, науковці, лікарі України, освітяни зі США, Латвії, Литви, Великобританії та інших країн. Команду “Школи Супергероїв” на конгресі представила Євгенія Смірнова.


Діти та війна є дуже важливою темою, тому що коли почалося повномасштабне вторгнення, то у нас змінився контингент діток. До лютого 2022 року ми працювали з дітьми з онкологічними, інфекційними захворювання, які перебувають у лікарнях на тривалому лікуванні. Але тепер ми стали працювати за дітьми з вогневими пораненнями, з ампутаціями. І ми почали писати нашим колегам в Ізраїль, Боснію Герцоговину усюди, де були військові конфлікти, щоб вони з нами поділилися досвідом. Наша команда пройшла навчання, як працювати з дітьми, що постраждали внаслідок війни. Це були психологічні техніки реабілітації, але сама це навчання було більш направлене на роботу команд, груп. Наші ж психологи за потреби можуть її адаптувати та підлаштовувати під себе, що є дуже важливим моментом та ці техніки активно використовують і зараз. Наприклад техніка безпечного місця, дихання для розслаблення та інші техніки заспокоєння. Нам важливо було поділитися з учасниками конгресу нашим досвідом і набути нового та познайомитися з провідними фахівцями з психологічної реабілітації дітей”, - розповіла в.о. директорки державної установи “Школа Супергероїв” Євгенія Смірнова.

На конгресі “Діти та війна. Сучасні виклики психологічної допомоги та реабілітації в період воєнного часу” обговорювалися питання сучасного уявлення першої психологічної допомоги дітям з воєнною травмою, дітям переселенцям, які знаходилися в окупації, профілактики та лікування ПТСР, ресурси психологічної інтервенції для роботи фахівців з психологічною воєнною травмою. Також провідними національними та міжнародними науковцями різних галузей було висвітлено практики про причини і розвиток загальносоматичних захворювань та їх проявами в психології, міждисциплінарний погляд фахівців на складні клінічні ситуації, особливості лікування, профілактики та реабілітації.

Конгрес відбувся за підтримки: МОЗ України, Фундації «Фонд дитячої лікарні» Латвії, Асоціації дитячих лікарень України.

Головна сторінка Діяльність Для вчителів Для лікарень Партнерам Уся команда

ua🇺🇦

en🇬🇧