У львівській лікарні Святого Миколая відбулося офіційне відкриття «Школи Супергероїв»
У львівській лікарні Святого Миколая відбулося офіційне відкриття «Школи Супергероїв»
30.05.2023
30 травня відбулася офіційна церемонія відкриття “Школи Супергероїв” у львівській лікарні Святого Миколая. Це перший освітній центр, що було відкрито державною установою “Школа Супергероїв” з початку широкомасштабної агресії росії проти України. У тестовому режимі школа почала свою роботу 14 лютого 2023 року і до офіційного відкриття надала 1600 освітніх послуг.
У церемонії відкриття нового освітнього центру взяли участь Лілія Гриневич — членкиня піклувальної ради ДУ “Школа супергероїв”, ексміністерка освіти і науки України, Наталія Мосейчук — журналістка, кураторка проєкту “Право на освіту” й ДУ “Школа супергероїв”, Андрій Садовий — міський голова Львова, Євгенія Смірнова — в. о. директора ДУ “Школа супергероїв”.
“Саме Львів став першим містом, де відкрився освітній осередок “Школи супергероїв” як державної установи та перша школа, що була відкрита з початку повномасштабного вторгнення. Дякую нашим партнерам та команді за таку необхідну підтримку та мобілізацію в роботі, що зробило сьогоднішнє відкриття нового осередку можливим. Пишаюсь Вами та вірю, що наші перемоги будуть приносити ще більше цікавих та неймовірних занять для дітей та йти в ногу з життям навіть у лікарняних палатах”, — сказала в. о. директора ДУ “Школа супергероїв” Євгенія Смірнова.
Міський голова Львова Андрій Садовий, який свого часу звернувся до ДУ «Школа супергероїв» з проханням відкрити школу в лікарні Святого Миколая, виразив свою вдячність і сподівання, що попереду буде ще більше нових освітніх осередків у лікарнях. І якнайбільше дітей матимуть можливість навчатися в яскравих просторах Школи Супергероїв.
“Бачити, як зараз діти сидять і навчаються у цьому класі, це вражає. Викладачі, ця атмосфера, все відремонтовано, гарно і затишно. Це великий дарунок для наших дітей”, — цитує мера Львова Андрія Садового сайт Міської Ради Львова.
Учасникам заходу провели екскурсію класами “Школи Супергероїв”. Зокрема, вони взяли участь у відкритих уроках історії України, хімії та мали змогу поспілкуватися із супергероями й дізнатися про їхні враження від навчання в школі.
“Ми пропонуємо навчання абсолютно усім дітям, які проходять лікування – короткотривале чи довготривале. Навчання – безкоштовне, як і в будь-якій державній школі. Також наші вчителі приходять до діток, які не в змозі спуститися до класу – вчителі займаються з ними в палатах індивідуально. Це наче репетиторство за кошт держави. Ми працювали з 14 лютого у пілотному режимі, бо ще тривали ремонти у класах. За цей час наша школа надала 1600 освітніх послуг, тобто це 1600 уроків дітям, які лежать в лікарні”, — розповів Андрій Тищенко, завідувач освітнього центру “Школа супергероїв” у лікарні святого Миколая.
Наразі в Україні вже працюють 9 освітніх центрів ДУ «Школа супергероїв», що забезпечують право на освіту дітей, які перебувають на стаціонарному лікуванні по всій території України. Для дітей відсутність навчальної програми означає вимушений вихід з освітнього процесу та соціального життя, що негативно впливає на їхній психологічний стан, швидкість одужання та ускладнює повернення до школи та звичайного життя. Тому так важливо надати дітям, які перебувають на лікуванні, можливість залишатися в освітньому процесі.
ДУ “Школа супергероїв” було створено за ініціативи Офісу Президента, Уряду України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України та за підтримки першої леді України. Освітній осередок у Львові вдалося зробити завдяки міжнародній юридичній компанії Dentons та колаборації громадського сектору й бізнесу, фахівців пробоно — ГО “Маленьке серце з мистецтвом” та 1+1 медіа, Посольству США в Україні, проєкту “Право на освіту”, ТОВ “ЕдПро”, Cooper&Hunter, дизайн-бюро DVOETOCHIE, Наталії Гудименко, Єлизаветі Фещенко та Аллі Сороковиковій та міжнародному благодійному фонду “Здоров’я майбутнього”.