eng

На головну

НОВИНИ

новини

“Війна триває, але уроки — теж”: житомирській “Школі Супергероїв” виповнилося три роки

“Війна триває, але уроки — теж”: житомирській “Школі Супергероїв” виповнилося три роки

31.10.2022

Три роки тому 11 жовтня 2019 року в Житомирській дитячій лікарні іменіВ.Й. Башека відкрилася «Школа Супергероїв» — простір, де немає оцінок, звичних правил, але є все для навчання дітей, які довго перебувають на стаціонарі.

Усе почалося з того, що на 4-му поверсі лікувального корпусу облаштували кімнату. Вона мало нагадувала звичайний клас. Хіба що тим, що тут були парти та інтерактивна дошка. Засновниця «Школи Супергероїв» Євгенія Смірнова наголошує, що: «наші класи мають бути порталом в дитинство, яскравими, сучасними, комфортними для всіх, щоб тут хотілося пізнавати та креативити. Дітям, які й так вже тривалий час сидять у палатах, потрібне це місце, де оживає магія дитинства, де є час не для процедур, а для подорожі у цікаві знання».І завдяки потужній підтримці Житомирської міської ради, зокрема Департаменту освіти, Школу вдалося відкрити та облаштувати саме так, як цього потребували діти. Бо в лікарні вони випадають зі звичного навчального процесу, хтось може місяцями проходити процедури, хтось — роками. Право на освіту має кожен із них. Саме тому в Житомирі та інших містах України працюють лікарняні «Школи Супергероїв».
Звісно, цього року, війна внесла свої корективи у роботу як лікарні, так і Школи. За словами вчителів: «Ще 23 лютого ми працювали й не вірили, що почнеться війна». Але після повномасштабного вторгнення відновити роботу Школи Супергероїв у дитячій лікарні вдалося лише в серпні. Саме тоді координаторка Вікторія Михайленко почала проводити з дітьми, які перебувають на стаціонарі майстер-класи з оригамі, квілінгу, малювання, уроки небезпеки та вчила дошкільнят літерам і цифрам. Окремо вдавалося проводити Уроки мрій — особливі уроки Школи, де діти буквально вчаться сміливо фантазувати, мріяти та бажати.Уже в вересні вдалося відновити основні уроки. Бо хоч це школа незвичайна, але предмети, які в ній читають — цілком відповідають програмі. Від самого відкриття Школи в Житомирі, учителі Ліцею №33 погодилися викладати для маленьких супергероїв у лікарні. І вже понад 1300 дітей змогли надолужити програму та без проблем повернутися після стаціонару до своїх звичайних класів.«На уроки ходили не тільки діти, але й батьки. Хтось опановував те, як правильно тримати олівчик, а дехто взагалі лише зараз навчився читати й рахувати. Війна триває, але уроки — теж», — ділиться Вікторія Михайленко, координаторка житомирської «Школи Супергероїв».

Загалом читають 12 шкільних предметів та додатково — мистецтво, малювання, технології та дизайн. Особливість навчання в Школі те, що діти тут можуть відвідувати ті уроки, які їм цікаві чи наразі важливі. Звісно, є віковий поділ, але як зазначає Вікторія Михайленко: «На урок для старших класів можуть прибігти і дошкільнята зі словами “а можна тихенько посидіти?”. І дійсно сидять тихенько та ловлять щось нове. Це звична історія».

Кожен день у Школі — нова історія: діти з нетерпінням чекають вчителів, обирають книжки в сучасній мінібібліотеці, знайомляться з сучасними технологіями та вчаться у своє задоволення. Оцінки тут не в пріоритеті, але якщо необхідно, вчителі можуть видати «табель успішності». Як повторюють засновники «Школи Супергероїв» ГО Small Herat with Art: «Дитинство — час можливостей». Тому тут у центрі всього перебувають саме діти та їх потреби.Школа Супергероїв висловлює щиру подяку за постійну підтримку Житомирській міській раді та особисто Марії Місюровій та Сергію Сухомлину.

Першоджерело статті читайте за цим посиланням

Головна сторінка Діяльність Для вчителів Для лікарень Партнерам Уся команда

ua🇺🇦

en🇬🇧