eng

На головну

НОВИНИ

новини

Бути вчителем та другом: як працюють школи в лікарнях

Бути вчителем та другом: як працюють школи в лікарнях

14.06.2022

Олексій — другокласник, але останні два місяці він провів не за партою, а в підвалі Маріуполя. Там разом із родиною, хлопчик ховався від авіаударів. Мама Олексія згадує, як вони з іншими жінками вслухалися у звуки винищувачів, сідали колом, міцно обіймалися та ховали в центрі дітей: «Ми, всі мами, тоді думали лише про одне — щоб померти отак водночас, разом, щоб діти не лишилися в цьому жаху самі».
Зараз Олексій в безпеці й навіть відвідує індивідуальні уроки. Важко повірити, але діти й після пережитого шоку війни, прагнуть вчитися.

В НДСЛ Охматдит, куди Олексій потрапив разом з родиною, працює Школа Супергероїв. Тут діти отримують знання, так було до війни, так є і тепер. Наприклад, Олексій зміг повернутися до навчання, бо викладачка пані Юлія Миколаївна знайшла підхід до маленького супергероя. Учителька з промовистим прізвищем Командир, до війни викладала в початкових класах однієї з Київських шкіл. А тепер вирішила долучитися й до уроків в лікарні: «Я бачила по своїх учнях, наскільки пригнічує їх ця війна. І подумала: а як же себе почувають поранені діти? Діти, які пройшли весь цей жах? Тому коли побачила оголошення, що Школа супергероїв шукає вчителів, не вагалася і подала свою заявку. Бути вчителем та другом — так я можу допомогти дітям під час війни».

Пані Юлії вдалося неймовірне – обережно й делікатно вона розвернула Олексія від війни до занять, до уроків, які йому цікаві. І запевняє, що скоро їм вдасться надолужити всю програму, аби восени хлопчик міг піти до школи без жодних відставань.Артюх Карина теж вирвалася з батьками з понівеченого Маріуполя, отримала поранення і проходила лікування в НДСЛ Охматдит. А додатковою терапією для Карини стала математика з викладачкою Кіркевич Оленою Львівною. Карина готується до ЗНО і старанно штурмує всі формули, вона повторює, що війна не зупинить її мрію вступити до університету.

Це лише дрібка історій про те, як діти в лікарнях перемагають цю війну разом з учителями, батьками та лікарями. Школа Супергероїв ще 2016 року провела перші уроки в НДСЛ Охматдит для дітей з ВІЛ. Тоді стало зрозуміло, що освіта в лікарнях вкрай необхідна. Бо часто діти змушені місяцями, а дехто роками, проходити лікування та лишатися в палатах. І всі вони мають право на освіту та свій шанс на майбутнє. Так у 2017 році з’явився перший стаціонарний клас, згодом їх стало вже два. А за пару років Школа супергероїв розрослася до масштабів країни — свої класи відкрилися в Дніпрі, Житомирі, Хмельницькому, Харкові та Херсоні. Школа стала франшизою та нарешті з 1-го січня 2022 року отримала статус державної установи — Лікарняної Школи супергероїв. Це значило лише одне, що кожне місто рано чи пізно зможе запросити дітей до класів у своїх лікарнях.

Ці плани, як і всі інші в нашій країні, зруйнувала війна. Але Школа на базі лікарні НДСЛ Охматдит не припиняла працювати навіть у перші тижні ракетних ударів. Так, більшість її учнів покинули країну, адже їх вдалося вивезти на лікування закордон. Але Школа стала місцем, яке прийняло нових супергероїв: тих, що пережили обстріли, тих, що втратили домівки. Школа та її Бібліотека розгорнули простір дитинства, де можна було хоча б на пару годин пірнути до всесвіту знань, історій та дива. І з квітня до навчання онлайн поступово почали повертатися учні, які лежали в стаціонарі НДСЛ Охматдит, але досі перебувають закордоном. Це діти з онкодіагнозами, яким необхідне постійне лікування. Однак вони так скучили за уроками, що відновили свої заняття з учителями за допомогою онлайн-платформ.До групових занять вже повертаються супергерої з педіатрії та токсикології, а до команди вчителів долучаються нові спеціалісти. Школа живе і 30 сміливих учнів відвідують її уроки: вкупі, індивідуально чи з-за кордону. У штаті офлайн постійно працюють два викладачі — Лучик Галина Миколаївна та Савченко Богдан Петрович, проходять уроки з математики, робототехніки, дисципліни «Я пізнаю світ» та тих предметів, які забажає кожен супергерой окремо. Бо напохваті є ще 8 педагогів, які готові долучатися за першим запитом. Дитинство не можливо поставити на паузу і про це голосно говорять ті 98 уроків, які вдалося провести від початку війни.

Школа супергероїв стала порталом в дитинство під час війни, її вчителі вірять, що ці уроки теж потужна терапія, а батьки продовжують підтримувати кожне бажання своїх дітей зазирнути на новий урок: «Це дає змогу їм знову повірити в свої сили, в те, що є щось за межами цього жаху» — говорить, мама Олексія.«Звісно, попереду у нас багато роботи. Нам ще дивитися в дитячі очі, які бачили пекло. Але заради майбутнього цих дітей, заради їх фізичного і психічного здоров’я, ми тут. Кожен на своєму місці і готовий працювати до перемоги, до повернення школи в Херсоні, де працюють неймовірні вчителі. До моменту, коли наші діти будуть у безпеці, а замість сирен лунатимуть справжні шкільні дзвоники» — Євгенія Смірнова, засновниця Школи супергероїв.

Головна сторінка Діяльність Для вчителів Для лікарень Партнерам Уся команда

ua🇺🇦

en🇬🇧